Jaký Microsoft Office vybrat (v roce 2024)? - LicenceX.cz

Jaký Microsoft Office vybrat v roce 2024?

Licencí pro Microsoft Office se prodává hodně, proto mnoho lidí netuší, která z nich je lepší a výhodnější. My vás nyní provedeme výběrem vhodné Microsoft Office sady tak, abyste byli s výběrem spokojeni, dostali vše, co od Office očekáváte a zároveň abyste nemuseli platit zbytečně drahé licence, které vůbec nevyužijete. První krok je zjistit, zda potřebujete Office pro osobní nebo firemní použití.

Vyplatí se trvalá nebo předplacená licence?

Při rozhodování mezi trvalou a předplacenou licencí Microsoft Office je důležité zvážit několik klíčových faktorů, které ovlivňují vaše potřeby a preferovaný způsob používání softwaru. Microsoft nabízí různé verze Office, včetně Office 2016, Office 2019, Office 2021 a Microsoft 365, každá s různými výhodami a omezeními.

Stejně jako Office 2016, i Office 2021 se prodává s trvalou licencí. To znamená, že po zaplacení jednorázového poplatku získáte přístup k softwaru bez nutnosti dalších plateb. Office 2021 nabízí vylepšení a aktualizace oproti předchozí verzi, včetně lepší integrace s moderními technologiemi a systémy. Je to dobrá volba pro ty, kdo chtějí aktuálnější verzi Office bez pravidelných plateb. Pokud si vystačíte se staršími aplikacemi, pak je pro vás levnější Office 2016.

Na rozdíl od trvalých licencí, Microsoft 365 funguje na bázi předplatného, které zahrnuje prémiové funkce, pravidelné aktualizace a přístup k cloudovým službám. To je ideální pro uživatele, kteří vyžadují nejnovější funkce, integraci s cloudem a vysokou míru flexibility. Předplatné Microsoft 365 zajistí, že váš software bude vždy aktuální s nejnovějšími funkcemi a zabezpečením.

Office na doma nebo do firmy?

Při výběru Microsoft Office pro domácí použití nebo do firmy je důležité zvážit několik faktorů, které mohou ovlivnit vaše rozhodnutí. Microsoft nabízí různé verze a licenční modely, které jsou přizpůsobeny specifickým potřebám uživatelů.

Office Home

Office Home je ideální pro domácí využití. Hodí se lidem, kteří potřebují základní aplikace Microsoft Office, jako jsou Word, Excel, PowerPoint, případně OneNote. Tyto verze jsou navrženy tak, aby vyhovovaly běžným potřebám při práci s dokumenty, tabulkami a prezentacemi. Licence Home je cenově dostupná a uspokojí většinu potřeb v běžném domácím prostředí, kde není vyžadována pokročilá funkcionalita nebo podnikové nástroje.

Office Professional Plus

Pro firmy, které vyžadují rozšířenou sadu aplikací a nástrojů, je Office Professional Plus lepší volbou. Tato verze zahrnuje všechny základní aplikace spolu s pokročilými nástroji jako Access (databázový systém), Publisher (pro vytváření publikací), Outlook (e-mail a kalendář) a další podnikové funkce. Professional Plus je určen pro organizace, které potřebují komplexní softwarové řešení pro zpracování dat, komunikaci a správu dokumentů.

Office 365

Pro firmy, které hledají maximální flexibilitu a přístup k nejnovějším aktualizacím a cloudovým službám, je často nejlepší volbou Office 365 (nyní přejmenovaný na Microsoft 365). Tento model předplatného zahrnuje všechny aplikace Office, stejně jako přístup k cloudovým službám, jako je OneDrive pro podnikání a Microsoft Teams, což umožňuje lepší spolupráci a sdílení souborů v reálném čase. Microsoft 365 nabízí různé plány přizpůsobené potřebám malých, středních a velkých podniků, včetně pokročilých bezpečnostních funkcí a správy zařízení.

Aplikace v jednotlivých sadách

Možná by vás mohli zajímat, jaké jednotlivé aplikace najdete v sadách od Microsoftu. Pojďme se na ně podívat.

Microsoft Office Home

 • Word: Textový editor pro tvorbu dokumentů.
 • Excel: Tabulkový procesor pro práci s daty a výpočty.
 • PowerPoint: Prezentační nástroj pro tvorbu diapozitivů a prezentací.
 • OneNote: Aplikace pro poznámky a organizaci informací.
 • Outlook: E-mailový klient pro správu e-mailů, kalendáře a úkolů.
 • OneDrive: Cloudové úložiště pro ukládání a sdílení souborů.

Microsoft Office Professional

 • Word: Textový editor pro tvorbu dokumentů.
 • Excel: Tabulkový procesor pro práci s daty a výpočty.
 • PowerPoint: Prezentační nástroj pro tvorbu diapozitivů a prezentací.
 • Outlook: E-mailový klient pro správu e-mailů, kalendáře a úkolů.
 • OneNote: Aplikace pro poznámky a organizaci informací.
 • Access: Databázový systém pro tvorbu a správu databází.
 • Publisher: Desktopový publikační nástroj pro tvorbu brožur, letáků a dalších tiskovin.

Pár slov na závěr

Věříme, že jsme vám pomohli překonat vaše dilema o tom, jaký Microsoft Office vybrat. Pokud se řadíte mezi nenáročné uživatele, Office 2016 Home, potažmo jakákoli Home verze vám bude plně dostačovat. Pro firemní podniky je situace jiná, zde bude nutné sáhnout po sadě Professional, která obsahuje další aplikace, které budou pro chod společnosti důležité.

Podívejte se na různé verze za výhodné ceny

Zpět na blog